Najčešće postavljana pitanja

Pitanje: Da li mogu da budem član BEST-a pošto studiram taj i taj fakultet/višu?

Odgovor: Članovi BEST-a Beograd mogu da budu svi studenti tehničko-tehnoloških i prirodnih fakulteta koji su u okviru Univerziteta u Beogradu

Pitanje: Student sam tog i tog fakulteta/više pa me zanima da li mogu da se prijavim za neki od kurseva?

Odgovor: Pravo prijavljivanja na BEST kurseve imaju svi studenti osnovnih, master i doktorskih studija tehničko-tehnoloških i prirodnih fakulteta Univerziteta u Beogradu. Da bi se prijavio/la na kurs, ne moraš da budeš član BEST-a.

Pitanje: Šta je validacija i kako mogu da validiram svoj nalog?

Odgovor: Validacija naloga predstavlja našu potvrdu da si redovan student nekog tehničko-tehnološkog ili prirodnog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Pre validacije, i završetka prijave za određenu sezonu, potrebno je da postaviš svoje Motivaciono pismo i odgovoriš na postavljena pitanja kako bismo validirali tvoj nalog.
Validacija će se vršiti isključivo u zakazanim terminima nakon završetka prijave za određenu sezonu kurseva (termini će blagovremeno biti objavljeni na početnoj strani ovog sajta). Sve što treba da uradiš jeste da dođeš (ti ili neko u tvoje ime) do naše kancelarije sa indeksom u kome je overen tekući semestar ili sa uverenjem o trajanju apsolventskog staža.

Pitanje: Interesuje me koja dokumenta su neophodna za učlanjenje u BEST Beograd?

Odgovor: Potreban je samo indeks u kome je overen tekući semestar ili uverenje o trajanju apsolventskog staža.

Pitanje: Interesuje me šta predstavlja "Student Identifier"?

Odgovor: "Student Identifier" predstavlja tvoj ID broj, tj. broj indeksa i sa kog si fakulteta. Format je FAKULTET BROJ/GODINA (primer: Elektrotehnički fakultet; broj indeksa: 27/09 - Student Identifier: ETF27/09).

Pitanje: Koje sve fakultete obuhvata BEST na Univerzitetu u Beogradu?

Odgovor: Spisak fakulteta je sledeći:

Arhitektonski fakultet
Biološki fakultet